Haberler | Samsun Özel Okul Anaokulu İlkokul ve Ortaokul
OKUMA BAYRAMI

OKUMA BAYRAMI

Ezgililer Eğitim Kurumları 1. sınıf öğrencileri, eğitim-öğretim hayatlarına ilk adımlarını attıkları dönemde okuma becerisini kazanmanın sevincini aileleriyle birlikte yaşadı.

EZGİLİER 23 NİSAN ŞENLİĞİ

EZGİLİER 23 NİSAN ŞENLİĞİ

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104. yıl dönümü. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete teslim edildiği bu büyük günü dünya çocuklarına armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, bizlere önemli bir miras bırakmıştır.

EZGİLİLERDE İFTAR YEMEĞİ

EZGİLİLERDE İFTAR YEMEĞİ

Ezgililer ailesi; yöneticilerin, idarecilerin, okul aile birliğinin, öğretmenlerin ve personelin katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Çanakkale Destanı'nın 109. yıl dönümünde kahramanlarımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlu olsun.

Çanakkale Destanı'nın 109. yıl dönümünde kahramanlarımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlu olsun.

"Çanakkale geçilmez." deyip bırakmayın. O ruhu, onlarca hikâyeyi, bu vatanın bugünkü varlığını nasıl koruduğunu çocuklarınıza anlatın. Anlatın ki bugünün kıymetini bilsinler ve eğitim hayatlarını daha anlamlı hâle getirip hem kendilerine hem de bu aziz vatana daha faydalı bireyler olsunlar. Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümü kutlu olsun. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları, aziz şehit ve gazilerimize, kahraman milletimize teşekkür eder, tüm milletçe onlara layık olabilmeyi dileriz.

TEKNOPARKTAYIZ

TEKNOPARKTAYIZ

4.sınıf öğrencilerimiz “Kendimizi İfade Etme Yollarımız” PYP teması kapsamında “Bilim ve teknolojinin gelişmesi insan yaşamını etkiler.” ana fikrine bağlı olarak Samsun Teknopark’ı ziyaret etti. 4. sınıf öğrencilerimiz, Teknopark'ta ileri teknoloji alanında çeşitli disiplinlere hitap eden yaratıcılık, yenilikçilik (inovasyon) ve girişimcilik kültürünü inceleme fırsatı buldular. Proje tasarlama ve uygulamaların hangi aşamalardan geçtiği ve nasıl geliştirildiği konularında sorularına cevaplar buldular.

MİNİKLER A KIZ TAKIMIMIZ İL ÜÇÜNCÜSÜ

MİNİKLER A KIZ TAKIMIMIZ İL ÜÇÜNCÜSÜ

Ezgililer Eğitim Kurumları Minikler A Kız Jimnastik Takımı, 5 Mart tarihinde yapılan Okullar Arası Artistik Jimnastik il şampiyonasında üçüncü olarak bizleri gururlandırmıştır. Öğrencilerimizi, ailelerini ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

SUNAY AKIN EZGİLİLER KOLEJİNDE

SUNAY AKIN EZGİLİLER KOLEJİNDE

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden yazar, şair ve büyük sanatkâr Sunay Akın’ı okulumuzda ağırlamaktan büyük onur duyduk. Gündüz öğrencilerimizle akşam ise velilerimizle gerçekleştirdiği “Cumhuriyet Yolunda” söyleşisiyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun bilinmeyen öykülerini paylaşan değerli sanatçımız Sunay Akın, öğrencilerimize ve bizlere unutulmaz anlar yaşattı. Anlatımlarıyla ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza hissettirdiği değerler ile bizlere ve velilerimize yaşattığı harika deneyimler için Sayın Sunay Akın’a ve değerli ekibine çok teşekkür ederiz.