Haberler | EZGİLİLER EĞİTİM KURUMLARI | EĞİTİMDE 16. YIL
BİZE BİR MASAL ANLAT

BİZE BİR MASAL ANLAT

Ezgililer Eğitim Kurumları ana sınıfı öğrencileri, "Bize Bir Masal Anlat" etkinliğinde okulumuza davet edilen velilerimizin anlattığı hikâyeleri dinlediler. Katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ederiz.

EZGİLİLER KORAY VAROL'U AĞIRLADI

EZGİLİLER KORAY VAROL'U AĞIRLADI

Ezgililer Eğitim Kurumları, öğrencilerin ve eğitim camiasının da aşina olduğu Koray Varol Yayıncılık'ın kurucusu Koray Varol'u 8. sınıf öğrencileriyle buluşturdu. LGS hazırlık sürecinde yapılması gerekenlerin konu edildiği söyleşide 8. sınıf öğrencileri, öğretmenlerin de vurgulamış olduğu birçok detayı yayıncı gözünden de dinlemiş oldular. Saygıdeğer Koray Varol'a öğrencilerimize aktardığı bilgiler ve nezaketi için çok teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

EZGİLİLER İNSAN SAĞLIĞININ FARKINDALAR

EZGİLİLER İNSAN SAĞLIĞININ FARKINDALAR

Ezgililer Eğitim Kurumları, "İnsan sağlığı birbirleriyle bağlantılı olan birçok faktörün dengede olmasına bağlıdır." ana fikrinden yola çıkarak zihinsel, bedensel, sosyal ve ruhsal sağlığın önemini 2. sınıf öğrencilerimize kavratmak üzere velimiz Dr. Banu Aykut’u ağırladı...

EZGİLİLER DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASINDA

EZGİLİLER DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASINDA

Ezgili minikler, "Kendimizi İfade Etme Yollarımız" temasının "Herkesin anlatacak bir hikayesi vardır." ana fikrine bağlı olarak sevdikleri hikâye kitaplarının kahramanlarına bürünerek kendilerini tanıttılar. Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında hazırlanan etkinlikte eğlenceli dakikalar geçiren minikler, sınıflarında hikâyelerini anlatmaya devam ettiler.

EZGİLİLER ATA'YI ANDI

EZGİLİLER ATA'YI ANDI

Ezgililer Eğitim Kurumları; Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Aksoy, Feridun Yılmaz, Genel Koordinatör Dilek Yılmaz, Okul Müdürü Haydar Ürün, tüm idareciler ve öğretmenler, kalabalık bir veli ve öğrenci kitlesinin hazır bulunduğu programla Ata'yı andı. Program dokuzu beş geçe başlayan sirenle Ata'ya ve kahraman milletimize saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

"BAŞINIZA İCAT ÇIKARDIK" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

"BAŞINIZA İCAT ÇIKARDIK" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ Ezgililer Eğitim Kurumları 3.sınıf öğrencileri, "Bulunduğumuz Zaman ve Mekan" temasının "İnsanlığı etkileyen icatlar ve keşifler vardır." ana fikrine bağlı olarak hem modern çağın icadı olan inovasyonu derinlemesine incelediler hem de hayatımızı kolaylaştıracak, bizlere faydalı olabilecek ürünler geliştirerek projelerini okulumuzda sergilediler. Gruplar halinde hazırlanan projeler büyük ilgi gördü...

EZGİLİLERDE

EZGİLİLERDE "ŞEKER PORTAKALI" SAHNE ALDI

Ezgililer Eğitim Kurumları ilkokul ve anaokulu öğrencileri, "Dünya Çocuk Kitapları Haftası" kapsamında çocuk edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan "Şeker Portakalı"nın tiyatro oyununu izlediler.