Haberler | Samsun Özel Okul Anaokulu İlkokul ve Ortaokul
EZGİLİLER KOLEJİNDE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ

EZGİLİLER KOLEJİNDE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ

Okul PDR uzmanlarımız, Bilişim Teknolojileri ve Akıl Oyunları ders öğretmenlerimizin katkılarıyla ilk ve ortaokul öğrencilerimize yönelik “Teknoloji Bağımlılığı” konulu seminer gerçekleştirdiler. Alanın uzmanları tarafından gerçekleştirilen seminerimizde öğrencilerimiz; teknoloji bağımlılığının ne olduğu, nasıl bağımlı hale gelindiği ve bağımlı olmamak için nelerin yapılması gerektiği konularında bilgilendirildiler. Sonrasında aileleri ile “Ekran Barış Antlaşması” imzalayarak ekran kullanımı konusunda kararlar alındı.

KÜTÜPHANE ZİYARETİMİZ

KÜTÜPHANE ZİYARETİMİZ

Ezgili minikler “Kendimizi İfade Etme Yollarımız” PYP teması kapsamında “Herkesin anlatacak bir hikâyesi vardır.” ana fikrine bağlı olarak OMÜ Kütüphanesini ziyaret etti. Öğrenciler, farklı birçok kitabı incelediler; kitapların içeriğini, konusunu, ne amaçla kullanıldığını öğrenme fırsatı buldular.

Ezgililer Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği Toplantısı

Ezgililer Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği Toplantısı

Okul ile aile arasında bütünleşmeyi gerçekleştirmek, veli ile okul arasında iletişimi ve iş birliğini sağlamak, eğitim öğretimi geliştirici faaliyetleri desteklemek için oluşturulan Okul Aile Birliğimiz; Ezgililer Eğitim Kurumları Yönetim öğrenci meclisi ve ailelerimizi temsil eden velilerimizin katılımlarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

EZGİLİLER SEÇİME GİTTİ

EZGİLİLER SEÇİME GİTTİ

Ezgililer Eğitim Kurumları ilkokul ve ortaokul kademelerinde okul meclis başkanlarını seçti. Oylama öncesinde her adayın propaganda yaptığı okul meclisi başkanlığı seçimi demokratik bir ortamda gerçekleşti. Adayların seçmenleri ikna etme süreçlerinde okul imkânlarından yararlanmaları sağlandı. Seçim çalışmalarının ardından tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri sandık başına gitti. Her adayın demokratik çerçevede iş birliği içerisinde yarıştığı seçim sonunda ilkokul ve ortaokul meclis başkanları seçildi. Seçim çalışmalarını yakından takip ederek öğrencilere destek veren tüm öğretmenlerimize, sorumluluktan kaçmayıp başkan adayı olan tüm öğrencilerimize ve propaganda süreçleri dahil olmak üzere seçim süresince demokratik davranan tüm seçmen öğrencilerimize olumlu tutum ve davranışları için teşekkür eder, seçim sonuçlarının okulumuza katkı sağlamasını dileriz.

EZGİLİLER 2, 3 VE 4. SINIFLAR İÇİN VELİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

EZGİLİLER 2, 3 VE 4. SINIFLAR İÇİN VELİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Ezgililer Eğitim Kurumları, 9 Ekim 2023 Pazartesi gününden başlayarak üç ayrı günde sırasıyla 2, 3 ve 4. sınıflar için veli toplantısı gerçekleştirdi. Toplantılarda öğrencilerin durumları hakkında bireysel görüşmelere ağırlık verilirken öğretmen ve veli iş birliğinin güzel bir örneği daha sergilenmiş oldu. Toplantılarda sınıfların son durumları samimi bir şekilde ele alındı ve eğitim öğretim sürecinin daha sağlıklı yürüyebilmesi adına alınabilecek önlemler paylaşıldı. Eğitim öğretim sürecinde okul ve ailenin iş birliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seren ve gayet verimli geçen veli toplantılarımıza gösterdikleri katılımlardan dolayı velilerimize çok teşekkür ediyoruz.

5. SINIFLARIMIZLA KAHVALTIDAYIZ

5. SINIFLARIMIZLA KAHVALTIDAYIZ

5. sınıf öğrencilerimiz ve ailelerimizle düzenlediğimiz kahvaltıda Ezgililer ailesi olarak bir araya geldik. Ezgililer idari kadrosunun, öğrencilerimizin dersine giren tüm öğretmenlerimizin ve velilerimizin katılımıyla gerçekleşen kaynaşma ve dayanışma kahvaltımız; samimi bir ortamda gerçekleşti. Katılım gösteren tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

MUHTEŞEM BEN PARTİSİ

MUHTEŞEM BEN PARTİSİ

MUHTEŞEM BEN PARTİSİ "Kim Olduğumuz" PYP teması kapsamında "İnsanların bedenini tanımaları, kendini anlamalarına yardımcı olur." ana fikrine bağlı olarak çocuklarımız "Muhteşem Ben Partisi" etkinliği gerçekleştirdi. Aileleri ile birlikte kendilerine özgü kıyafetler ve aksesuarlar tasarladılar. Fiziksel özelliklerindeki değişimi ayrıntılı bir şekilde arkadaşlarına anlatan öğrencilerimiz, keyifli ve eğlenceli bir şekilde etkinliklerini tamamladılar.

13.EKİM.1923

13.EKİM.1923

Milli Mücadele’ye verdiği olağanüstü destek ile devletin kuruluş temellerinin atılmasına öncülük eden ve Cumhuriyetimizin kalbi olan güzel Ankara’nın başkent oluşunun 100. yıl dönümü kutlu olsun.