Haberler | EZGİLİLER EĞİTİM KURUMLARI | EĞİTİMDE 17.YIL
EZGİLİLERDE LGS DÖNEM ARASI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

EZGİLİLERDE LGS DÖNEM ARASI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Ezgililer Eğitim Kurumları 8. sınıf öğrencileri, dönem arası çalışmalarını tamamladı. Çalışmaların sonunda yapılan deneme sınavıyla program sona ererken 8. sınıf öğrencilerini mangalda sucuk keyfi bekliyordu. Geçen yılın mezunlarının da katıldığı mangal partisinde hem hasret giderildi hem de yaşanmışlıklara ve bugüne dair sohbetler edildi.

EZGİLİLER 8. SINIFLAR İÇİN LGS ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

EZGİLİLER 8. SINIFLAR İÇİN LGS ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Ezgililer Eğitim Kurumları, 8. sınıfların LGS sürecini sömestir tatilinde de sürdürüyor. 5 günlük bir programla hem ilk dönemin tekrarı yapılırken hem de konularla ilgili örnek sorular ve yeni yenil sorularla ilgili çalışmalar yapılıyor. Konuların hatırlanması ve daha da sağlamlaştırılması adına çok faydalı olacağını düşündüğümüz bu programa katkılarından dolayı öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

EZGİLİLER SÖMESTİRE GİRDİ

EZGİLİLER SÖMESTİRE GİRDİ

Ezgililer Eğitim Kurumları, yoğun ve başarılarla dolu bir dönemi daha geride bıraktı. İl bazında yapılan sınavlarda hep zirvede yer alan Ezgililer, akademik alanın yanı sıra eğitim anlamında da gayet verimli bir dönem geçirdi.

EZGİLİLERDEN RESİM YARIŞMASINDA DERECELER

EZGİLİLERDEN RESİM YARIŞMASINDA DERECELER

EZGİLİLERDEN RESİM YARIŞMASINDA DERECELER Ezgililer Eğitim Kurumları 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri, Çarşı mağazasının düzenlemiş olduğu Geleneksel 18. Resim Yarışması'nda farklı kategorilerde derece yapmıştır..

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YARIYIL TATİLİ

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YARIYIL TATİLİ

2019-2020 Eğitim –Öğretim yılı 1.döneminin sonu olan 17.01.2020 Cuma günü öğrencilerimiz sabah her zamanki okul saatinde okulda olacak,10.10 da yapılacak törenin ardından 10.20’de karnelerini aldıktan sonra 10.45’te okuldan çıkış yapacaklardır.

GEÇMİŞTEN BİR ESİNTİ

GEÇMİŞTEN BİR ESİNTİ

Ezgililer Eğitim Kurumları, PYP’nin “Bulunduğumuz Mekân ve Zaman” adlı temasının “Geçmişte yaşayanları araştırmak,bugünü ve değişimleri anlamamıza yardımcı olur.” ana fikrine bağlı olarak “Geçmişten Günümüze” adlı sergiyle Ezgililer ailesine güzel bir etkinlikte daha ev sahipliği yaptı. 2.sınıf öğrencilerinin aileleri ile birlikte katıldığı, geçmiş yılları somut bir şekilde gözler önüne seren birçok detayın barındığı sergi büyük ilgi çekerken misafirler anılarda saklı birçok ayrıntıyı da hatırlama şansı buldu.

MİNİKLERİN DİŞ TARAMA GÜNÜ

MİNİKLERİN DİŞ TARAMA GÜNÜ

“Kendimizi Düzenleme Biçimimiz” temasının “Farklı meslekler yaşamı kolaylaştırır.” ana fikrine bağlı olarak değerli velilerimizden Dt. Ayşe Karahan, Dt. Selçuk Karahan, Dt. Buğra Güler ve Dt. Talat Gevez’i ağırladık.

MİNİKLER TAŞITLARI ÖĞRENİYOR

MİNİKLER TAŞITLARI ÖĞRENİYOR

Ana sınıfı öğrencileri İngilizce dersinde “Kendimizi İfade Etme Yollarımız’”teması kapsamında “Taşıtlar ve trafik kuralları hayatımızı kolaylaştırma yollarından biridir.” ana fikrine bağlı olarak öğrendikleri farklı taşıtları kategorilerine ayırdıktan sonra hangi durumlarda hayatımızı kolaylaştırdığı ile ilgili kitapçıklarını hazırladılar.

EZGİLİLER 1. SINIF ÖĞRENCİLERİ MOĞOL AİLE YAPISINI İNCELİYOR

EZGİLİLER 1. SINIF ÖĞRENCİLERİ MOĞOL AİLE YAPISINI İNCELİYOR

Ezgililer Eğitim Kurumları 1. sınıf öğrencileri, “Bulunduğumuz Mekan ve Zaman” temasının “Aile toplumun temelidir.” ana fikrine bağlı olarak farklı aile yapılarının Türk aile yapılarıyla benzerlik ve farklılıklarını inceledi. Merak uyandıran söyleşi, öğrencilerin sorularıyla devam etti. Katkılarından dolayı velimiz Sayın Enkhjargal Losol’a teşekkür ediyoruz.

LITTLE COOKS

LITTLE COOKS

2nd grade students of our school used salami,cheese,bread,pepper to differentiate the flavors of the food.And put them into bars to form a food bar. Then,little cooks ate with pleasure. We'll come again with fun activities. Wait for us!