Fen BİLİMLER

Fen Bilimleri Bölümü olarak misyonumuz; çevresine yönelik ilgili ve duyarlı, sorgulayan, keşfeden, gelişen dünyaya ayak uydurabilen, teknolojiyi doğru bir şekilde kullanabilen, doğru bilgiye ulaşma amacı taşıyan bireyler yetiştirmektir. Bu amaçlarla kendine ve çevresine sağlıklı bir bakış açısına sahip, öz güveni yüksek, doğayı ve koşullarını kavrayan bireyler yetiştirirken fen okuryazarlığının önemini benimsemiş, sürekli kendini geliştiren, değişen koşullara ve gelişen dünyaya adapte olabilen öğretmen kadrosu ile çalışmaktayız. Öğretmenlerimizin vermiş olduğu yönergelerle yetiştirmiş olduğumuz bireyler her türlü sorun ve durum karşısında bilimsel bir altyapı ve dayanak ararlar. Sorunların çözümünde bilimsel süreçleri takip ederler. Yaptıkları uygulamalarla bilimsel adımları izleyerek sonuca ulaşırlar..

KEŞFETMEK

Fen bilimi, yaşadığımız çevreyi ve dünyayı keşfetmek ve algılayabilmek için izlenen sistemli bir yoldur. Teknolojiyi de kullanarak insanlığa ve dünyaya birlikte yaşamanın sırlarını verir. İnsanlığın ve dünyanın gelişebilmesi, sağlıklı kalabilmesi, her durumda doğru yollar bulabilmesi, somut adımlar atabilmesi ve doğru yöntemlerle sonuç alabilmesi için Fen bilimini önemsiyoruz.

DOĞRU BİLGİ

Sorgulayan, doğru bilgiye ulaşma yollarını bilen, karşılaştıkları durumlara bilimsel yaklaşabilen, bilimsel adımları takip ederken keyif alabilen ve Atatürk?ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine yalnız ilimle, fenle ulaşılabileceğinin farkında olan öğrenciler yetiştirmeye devam edeceğiz.

Ezgililer Eğitim Kurumları - Fen Bilimleri